Külliye’de ‘Ziyaa’ sesleri… Nihat Zeybekci’nin sözleri gülümsetti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya başta Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olmak üzere birçok isim katıldı. O isimler arasında AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de yer aldı.

Odatv’nin edindiği kulis bilgisine göre, burada söz alan Zeybekci, 15 Temmuz’da yaşananlarla ilgili “Vatan, Millet Sakarya” temalı bir konuşma gerçekleştirdi.

Külliye’de yankılanan bu sözler, toplantıya damga vurdu.

ZEYBEKCİ’NİN 15 TEMMUZ SÖZLERİ

FETÖ’nün hain darbe girişimi için “Meclis’e o bombalar yağarken oradaydık. Yanımda bir bakan kardeşimiz vardı ona ve arkadaşlarıma dedim ki ‘Canlı teslim olmayacağım. Bu hainler buraya girerse, meclis salonuna girerlerse beni canlı almayacaklar.’ dedim. Ve o gün hazırlıklı da gitmiştik. Yanımızda ruhsatlı silahımız da vardı üç tane de şarjör ile beraber. Bunları konuşmayacaktım ama ilk defa konuşuyorum, bilmesi lazım bu milletin” diyen Zeybekci’nin 15 Temmuz’da Meclis bombalandığı sırada, gerçekten orada olduğu fakat korumaları tarafından korunduğu ve otoparka sığındığı anlaşıldı. Meclis’e ateş açılmasıyla korumalar Bakan Zeybekci’nin üzerine kapandığı görüntüler geçtiğimiz yıllarda yayınlandı.

Odatv bu fotoğraftaki iki ayrınıtıyı açıklıyor: Olanlar ve olmayanlarEkonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir