İzmir Karabağlar Belediyesi’nin 2024 bütçesi kabul edildi

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, mütevazı bütçeye rağmen kamunun genel çıkarına hizmet eden birçok projeyi yaşama geçirdiklerini vurgulayarak, “Tüm bunları akılla, planla, projeyle ve tasarrufla yaptık. Kendi gücümüzle yaptık. Aynı anlayışla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Karabağlar Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantılarının ikinci birleşimi ana hizmet binasındaki meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantıyı, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri de izledi.

Toplantının açılışında Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mümtaz Rodos ve Komisyon Başkanvekili İnan Demirgıran, 2024 bütçesiyle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Komisyon Üyesi İbrahim Ulubaş da AK Parti adına görüşlerini paylaştı. Daha sonra CHP Grup Başkanvekili Zafer Levent Yıldır, AK Parti Grup Başkanvekili Fırat Eroğlu ve meclis üyeleri değerlendirmelerini yaptılar.

Değerlendirmelerin ardından konuşan Başkan Selvitopu, tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, 2.500.000.000 liranın, 500 bin kişinin yaşadığı Karabağlar için mütevazı bir rakam olduğunu vurguladı. Kentsel gelişim bakımından sıkıntılı olan bir ilçede, aklı, plan ve projeyi ön plana çıkararak hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Selvitopu, “Personel sayımız yıllar içinde azalsa bile, hizmetlerimizin sayısı ve kalitesi hızla artıyor. Araç parklarımız gençleşip güçleniyor. Çok personel çalıştırıp maaş ödeyemez kurumlar olduğunu biliyoruz” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin park sayısını artırmak için uygun yer arayışını sürdürdüğünü, mevcut parkları hızla yenilediğini hatırlatan Başkan Selvitopu, bu anlamda Üçyol Uğur Mumcu Parkı’nın 29 Ekim’de hizmete açılacağını ve İzmir’in en güzel noktalarından biri olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir