“Giderlerse Gitsinler” Demişti: Erdoğan’ın Doktorlara ‘Geri Dönün’ Çağrısı Yaptığı Kamu Spotu Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışına giden doktorların Türkiye’ye dönmeleri için çağrı yaptığı kamu spotu yayınlandı. Erdoğan yayınlanan kamu spotunda, ‘Değerli kardeşim, sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gereken tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır.’ dedi. Erdoğan daha önce de doktorlar için ‘Gidiyorlarsa gitsinler. Buralar boş kalmayacak” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılında ağır çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen doktorlara “Efendim işte doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Buralar boş kalmayacak” demişti.

Erdoğan’ın, seçimlere 13 gün kala doktorlara “Sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum” çağrısını içeren kamu spotu yayınlandı.

Erdoğan, ‘Değerli kardeşim, ‘Uluslararası Lider Araştırmacıları’ programı kapsamında sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gereken tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla’ dedi.

Kamu spotunun devamında şu ifadeler yer aldı:

‘Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetti. Artık buna bir son verip yarım kalan hayallerimizi tamamlama zamanı… 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Eve Dönüş Projeleri’ kapsamında yabancı ülkelerde faaliyet gösteren 6 bin bilim insanını milletimize geri kazandırdık.’

Yayınlanan kamu spotu ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*